Przejdź do treści

Sprawdzona geodezja w Boguchwale

W każdym mieście znajduje się biura geodezyjne, gdyż usługi przez nich świadczone są niezbędne niemalże przy każdej inwestycji budowlanej. Nie są one tanie, ale bez nich nie można postawić ani odebrać żadnej budowli.

Ile kosztuje usługa geodezyjna? 

geodezja w BoguchwaleInwestycja, jaką jest budowa domu, przeważnie pochłania przynajmniej kilkaset złotych oraz wymaga dopełnienia przynajmniej kilkudziesięciu różnych obowiązków. Część z nich trzeba dopełnić jeszcze zanim się pojawi budynek, a resztę w trakcie i po zakończeniu prac budowlanych. Każdy, kto budował już dom wie, że usługi geodezyjne nie należą do najtańszych, ale są obowiązkowe. Cennik każdego geodety obejmuje: wyczynie budynku, granic działki, ogrodzenia czy inwentaryzacji. Za wytycznie budynku, czyli ustalenie miejsca, w którym dokładnie ma zostać postawiony budynek, trzeba zapłacić około półtora tysiąca złotych. Za sprawdzenie czy granice działki przebiegają zgodnie z mapą, cennik przewiduje koszt tysiąca złotych, natomiast za odbiór budynku, czyli kompleksową inwentaryzację, trzeba zapłacić przynajmniej dziewięćset złotych. Geodezja w Boguchwale jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi standardami, a cenniki wszystkich specjalistów są uśrednione. Ostatni etap pracy geodety jest najważniejszy, ponieważ musi on obejmować: oryginalny dziennik budowy, oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac budowlanych, dokumentację podwykonawczą oraz protokół badań i odbiorów. Na tym etapie powstaje kolejna, już ostatnia mapka, która musi trawić do odpowiedniego urzędu.

Jak widać usługi geodezyjne obejmują sporo obowiązków, które bezapelacyjnie muszą być wykonane, aby mógł powstać budynek. Przeważnie całkowity koszt wszystkich prac, jakie musi wykonać geodeta, zamyka się w kwocie kilku tysięcy złotych.