Środki czyszczące do auta

 

Do czyszczenia karoserii warto używać miękkiej i czystej gąbki, ponieważ na samochodzie często osiada się twardy pył, a jeśli bezpośrednio użyjesz strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, jest to równoznaczne z umożliwieniem cząstkom pyłu przemieszczania się na powierzchni farby i porysowania jej.

Jak dobrze umyć auto?

dobra chemia do mycia samochodówPodczas czyszczenia szyb należy użyć specjalnego środka do czyszczenia szkła i wytrzeć go czystym ręcznikiem. Najbardziej podstawowym celem mycia samochodów jest czyszczenie plam samochodu i kurzu, a dobra chemia do mycia samochodów jest szczególnie ważna. Istnieje wiele rodzajów detergentów do mycia samochodów używanych w myjniach samochodowych. Koszt proszku do czyszczenia jest niski, środek skuteczny. Zwykły proszek do prania, stosowany czasami przez właścicieli aut jest alkalicznym detergentem, który bardzo uszkadza nawierzchnie samochodu. Jeśli przez dłuższy czas myje się samochód tym detergentem, jego powierzchnia stopniowo traci swój blask. Co więcej, korozja farby na lakierze samochodowym jest trudna do zauważenia w krótkim okresie, więc wielu właścicieli samochodów nie zna mocy środków, których używają. Specjalny płyn do mycia samochodów jest neutralny i nie uszkodzi lakieru samochodowego. Jego cena jest nieco droższa niż zwykłego detergentu, jednak w trosce o karoserię i kolor auta, warto go stosować.

Na karoserii samochodu mogą występować żrące plamy, takie jak asfalt, plamy oleju, ptaki, owady itp. Plamy te są trudne do oczyszczenia. Należy to zrobić we właściwy sposób. Podczas mycia samochodu należy je moczyć w wodzie z mydłem. Warto unikać używania twardego narzędzia do czyszczenia, aby usunąć brud. Takimi przedmiotami jak plastikowe szczotki, ostrza do zeskrobywania plam, łatwo jest uszkodzić powierzchnię farby.