Przejdź do treści

Środki do zabezpieczania karoserii

Kupując nowe auto, możemy się cieszyć jego perfekcyjnym lakierem bez żadnej rysy czy przebarwień, gdyż nie był on narażony na działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście z czasem ten stan się zmieni, bo powłoka lakiernicza nie jest odporna na uszkodzenia.

Jakich produktów używać do zabezpieczania powłoki lakierniczej?

produkty do zabezpieczenia karoseriiProducenci samochodów coraz częściej zamiast klasycznych lakierów do karoserii stosują wodne lakiery, których odporność na uszkodzenia jest znacznie mniejsza. Co prawda są one ekologiczne, ale wymagają znacznie więcej pracy, aby zachował nieskazitelny wygląd. Właściciele samochodów przeważnie stosują powszechnie dostępne produkty do zabezpieczenia karoserii, które można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Mogą to być specjalistyczne woski, pasty, spray’e czy mleczka, które wciera się w powierzchnię karoserii. Jednak przed ich nałożeniem należy ją dokładnie umyć i odtłuścić, aby stosowane później środki lepiej się wchłaniały i przylegały do lakieru. Samodzielne zabezpieczanie lakieru na samochodzie na pewno jest najtańszym rozwiązaniem, ponieważ ceny tego typu kosmetyków samochodowych oscylują w obrębie około dwudziestu – czterdziestu złotych. Można także skorzystać z pomocy profesjonalistów, który prowadzą auto detailing, polegający na kompleksowym pielęgnowaniu, zabezpieczaniu i konserwacji powłoki lakierniczej oraz wnętrza pojazdu. Dobrze zabezpieczona karoseria, będzie odporna na uszkodzenia, zarysowania i odpryski przez długi czas, choć zabieg trzeba powtarzać.

Na rynku znajdziemy wielu producentów tego typu produktów, którzy oferują je w przeróżnych cenach. Te nieco droższa są nieco lepszej jakości i dają bardziej satysfakcjonujące efekty, zatem warto raz na czas zainwestować w profesjonalną pielęgnację auta.