Stymulatory rozwoju flory

Dobre stymulatory wzrostu mają za zadanie wspomagać procesy życiowe danego organizmu (w tym wypadku rośliny), poprawiać ich kondycję, oraz także uodparniać na różnego rodzaju niekorzystne czynniki zarówno atmosferyczne, jak również bytowe wszelakich roślin uprawianych prze człowieka. Dziko rosnących roślin raczej się nie stymuluje.

Stymulatory są gwarancją lepszych plonów

dobry stymulator wzrostu roślinNa prawidłowy wzrost rośliny wpływa wiele czynników. Są to m.in innymi temperatura powietrza, ilość opadów, sąsiedztwo rosnącej rośliny, ale także jakość, czy ilość nawozów, jakimi te rośliny będziemy podsypywać (lub opryskiwać) Generalnie – rośliny uprawne wymagają dużego zaangażowania człowieka w ich wzrost i to nie ze względu na ich delikatność, czy obce pochodzenie, ale przede wszystkim na duże oczekiwania od rośliny, co do jej plenności (ilości i jakości zbiorów). Od tych czynników może zależeć opłacalność całej, roślinnej produkcji. Gdyby się okazało, że dana roślina nie spełnia oczekiwań swego producenta, zostaje po prostu zlikwidowana, lub (aby jednak dać jej szansę wykazania się) można zastosować dobry stymulator wzrostu roślin który sprawi, że dany gatunek będzie rósł szybko, dając duże plony nawet przy niesprzyjających warunkach zarówno atmosferycznych, jak i glebowych. Stymulatory wzrostu roślin uprawnych mogą pomóc takiej roślinie w aklimatyzacji na danym terenie. Często jest tak, że sadzimy rośliny, które pochodzą zupełnie z innych miejsc, gdzie klimat jest skrajnie różny.

Np. zimny klimat może znacznie opóźniać wzrost roślin z gatunków tych, które mogą owocować nawet dwa razy w roku, we własnym kraju. Natura już tak je przystosowała, że doskonale sobie radzą, ale na własnych terenach. Jeśli jednak chcemy np. sadzić arbuzy w Polsce, prawdopodobnie bez w/w stymulatora się nie obejdzie.