Przejdź do treści

Sumienni pracownicy z Ukrainy

 

Prowadzę firmę, która zajmuje się opieką nad dziećmi. Organizuję zarówno zajęcia grupowe, które pozwalają nieco starszym dzieciom spędzić aktywnie czas w gronie rówieśników, jak i osoby, które przychodzą do domu w godzinach pracy rodziców, aby zająć się młodszymi pociechami. Zapotrzebowanie na moje usługi jest tak duże, że zatrudniam ponad 30 osób a kolejne 20 działa na zasadzie wolnej współpracy.

Pracownicy z Ukrainy najlepszym rozwiązaniem

pracownicy sprowadzani z UkrainyNiestety, ze względu na fakt że opiekunkami do dzieci zwykle są kobiety, urlopy macierzyńskie to prawdziwa plaga. Problem pojawił się, gdy ostatnio aż pięć zatrudnianych przeze mnie dziewczyn z tego względu zrezygnowało z pracy, a ja nie mogłam znaleźć nowych osób na ich miejsce. Na szczęście pomogli mi pracownicy sprowadzani z Ukrainy. Muszę przyznać, że byłam zachwycona. Zatrudnione przeze mnie panie mają bardzo dobre kwalifikacje. Każda z nich przeszła stosowne szkolenie z pierwszej pomocy, część może pochwalić się również ukończeniem szkół pedagogicznych. Dodatkowo panie cechują się niesamowitym ciepłem, które jest bardzo ważne przy pracy z dziećmi. Pomijając już osobiste uwarunkowania, z obserwacji stwierdzam, że są to pracownice bardzo sumienne i uczciwe. Bez problemu zostało ustalone wynagrodzenie, a w przypadku gdy pomyliłam się na korzyść jednej z pań przy wydawaniu pieniędzy, od razu poinformowała mnie o błędzie i zwróciła pieniądze (oczywiście wypłaciłam jej w ramach wdzięczności premię uznaniową).

Muszę przyznać, że zatrudnianie pracowników z Ukrainy było bardzo dobrym wyborem. Osoby z tamtych rejonów zwykle mają bardzo dobre kwalifikacje zawodowe, co w połączeniu z sumiennością, uczciwością i chęciami do pracy, czyni ich pracownikami idealnymi. Jestem bardzo zadowolona z aktualnego stanu rzeczy.