Przejdź do treści

Suszarka do granulatu

Suszarka granulatu przeznaczona jest do suszenia tworzyw sztucznych termoplastycznych w postaci właśnie granulatu. Każda suszarka przeznaczona do suszenia granulatu posiada odpowiednią temperaturę. Klasyczne jest to od 60 do 140 stopni Celsjusza. 

Gdzie wykorzystuje się suszarkę do granulatu ?

wydajna suszarka granulatuW przemyśle, oraz w firmach zajmujących się recyclingiem oraz przetapianiem tworzyw sztucznych wykorzystywana jest wydajna suszarka granulatu. Wydajna musi być koniecznie, ponieważ wykorzystuje się ją niemal bez przerwy. Sam proces przetwarzania tworzyw sztucznych wymaga niskiej wilgotności materiału. Dlatego ważne, aby w zakładzie pracy znajdowała się wydajna, trwała oraz odporna suszarka granulatu. Taka suszarka przede wszystkim musi być bezpieczna, aby nie narazić nikogo na utratę zdrowia. Sam proces suszenia granulatu polega na tym, ze wrzucamy do suszarki tworzywo sztuczne, w tym przypadku granulat. Z dołu suszarki wydobywa się powietrze, które unosi granulat do góry. Przez określony czas granulat zasusza się. Gdy dojdzie do całkowitego zasuszenia,  wtedy wyłącza się suszarkę i wyciąga zasuszony granulat. Następnie można przejść do kolejnego etapu obróbki tworzywa sztucznego. Przy wykorzystywaniu suszarki przez cały czas konieczne jest, aby była ona funkcjonalna, dynamiczna oraz trwała. Trwałość to priorytet, jeśli chodzi o suszenie granulatu. Jeśli suszarka będzie się stale psuła to nasza praca będzie mijała się z celem. Dlatego należy szukać takiej suszarki, która gwarantuje trwałość.

W przemyśle i w różnych firmach zajmujących się suszeniem tworzyw sztucznych potrzebujemy koniecznie wydajnej i trwałej suszarki do granulatu. Dzięki temu będziemy pewni, że nasza praca nie pójdzie na marne, wręcz przeciwnie, będzie bardzo owocna.