Przejdź do treści

Szkoła językowa pomocna w pracy

nauka angielskiego

W moim mieście powstaje coraz więcej miejsc pracy, w których niezbędny jest język angielski. Niektóre firmy wychodzą nawet z założenia, że najważniejsze jest to by kandydaci potrafili język obcy a resztę umiejętności nabędą podczas pracy.

Pracownicy wysyłani do szkół językowych

nauka angielskiego

Może to i racja. Jednak przynajmniej w mieście takim jak Bydgoszcz jest naprawdę duże zapotrzebowanie na osoby, które posługują się biegle językiem obcym. W sumie jedna z firm poszukuje tylko i wyłącznie pracowników, którzy znają różne języki obce. I w sumie w nauce języków jest przyszłość. Zresztą nie dziwie się, że pracownik nie musi posiadać dodatkowych umiejętności, skoro najważniejszą jego umiejętnością jest właśnie umiejętność jakiegoś języka. W sumie kursy językowe są dziś bardzo popularne. Zresztą nauka angielskiego jest modna od wielu lat. Myślę zresztą, że Polacy chętnie uczą się języków obcych. Widać to nawet gdy wyjeżdżają do pracy fizycznej za granicę. A po godzinach pracy uczęszczają do wieczorowych szkół by tam uczyć się języka. W sumie dobra szkoła językowa Bydgoszcz dziś nie jest wcale aż tak dużym wydatkiem jak jeszcze parę lat temu. Po prostu kursy językowe są teraz dużo bardziej dostępne. Zresztą widziałam nawet , że jest coś takiego jak angielski przez skype czyli, że można uczyć się języka bez wychodzenia z domu. Ja także byłam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie był sprawdzany mój poziom języka angielskiego. Było to dla mnie niezwykle stresujące zadanie. Ponieważ chociaż dość dobrze znam język mam jakąś nieuzasadnioną barierę przed rozmową po angielsku.

Jeśli mam coś napisać nie ma dla mnie żadnego problemu. Jednak jeśli już mam o czymś opowiedzieć lub po prostu prowadzić jakąś konwersację to nagle zapominam słów, które przecież świetnie znam. Mi też po prostu przydałby się taki kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *