Szybki montaż odkurzacza

Każdy z nas wie czym jest odkurzacz i jak go używać. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe modele, którą są mocniejsze, mniejsze, mają lepsze silniki czy więcej akcesoriów. Jednak zupełnie inną kategorią tego rodzaju sprzętu to modele centralne.

Dla kogo są przeznaczone centralne odkurzacze?

montaż odkurzaczy centralnychOgólnie dostępne w sklepach ze sprzętem dla gospodarstwa domowego odkurzacze mają niską lub średnią moc, która nadaje się do sprzątania niewielkich mieszkań. Co do ich wielkości, to przeważnie są małe, ale potrafią sporo ważyć. Do tego trzeba pamiętać o kablu zasilającym, rurze ssącej i teleskopowej oraz końcówkach ułatwiających sprzątanie ciężko dostępnych miejsc. Jeżeli zależy nam na szybkim i dokładnym sprzątaniu dużych powierzchni, to idealny będzie odkurzacz centralny. Jest to profesjonalny sprzęt do sprzątania domów, biur, biurowców czy zakładów pracy. Montaż odkurzaczy centralnych następuje w piwnicy, garażu czy w pomieszczeniu gospodarczym, a instalacja rur prowadzona jest w ścianach budynku. Jest to dość innowacyjne urządzenie, które ma znacznie większą moc niż klasyczne odkurzacze i posiada doskonałej jakości filtry, które wyłapują wszelkie zanieczyszczenie i pyły. Ich zaletą na pewno jest fakt, że nie trzeba ich ze sobą nosić, pamiętać o kablu zasilającym i szukać gniazdek, a także ograniczać się dość krótką rurą ssącą. Odkurzacze centralne mogą mieć nawet kilkunastometrowe rury ssące, które są zainstalowane w ścianach pomieszczeń. Chcąc odkurzyć pokój, wystarczy ze specjalnego otworu ją wyjąć.

Dzięki umieszczeniu odkurzacza centralnego z dala od pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, w trakcie sprzątania słyszymy jedynie sum wydobywający się z rury. To sprawia, że komfort odkurzania jest znacznie większy, a do tego efekt końcowy dokładniejszy.