Przejdź do treści

Tatuaże w szerokiej gamie kolorów

Obecnie wykonuje się tatuaże w różnych stylach. Niektóra studia tatuażu specjalizują się w wykonywaniu tatuaży w danym stylu. Są salony, które oferują profesjonalne wykonanie tatuaży w stylu old school. Tatuaże w tym stylu posiadają raczej tradycyjne wzory.

Kolorowe style tatuaży: old school i new school

studio tatuażu bydgoszczKontury tatuaży old school są czarne i wyraziste. Za to wypełnienie takich tatuaży jest kolorowe, bardzo żywe. Najczęściej w tym stylu wykonywane są takie symbole jak czaszki i kwiaty (przede wszystkim róże). W stylu old school wykonuje się również sylwetki kobiece. Możliwe jest wykonanie serca (zwłaszcza serca przebite strzałą) oraz imion. Jaką historię mają tatuaże w stylu old school? Pierwszymi ludźmi, którzy nosili tego typu tatuaże, byli marynarze. To oni bardzo często tatuowali sobie na ramionach sylwetki swoich żon, kobiet. Marynarze często tatuowali sobie również serca z imionami oraz kotwice. Styl old school nawiązuje właśnie do nich. Praktycznie każde studio tatuażu bydgoszcz może zająć się wykonaniem symbolu w tym stylu. Nie jest to styl skomplikowany, a na ciele wygląda bardzo ładnie. Tatuaże w stylu old school były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu. Okazuje się, że styl ten znowu wraca do łask i w salonach tatuażu coraz częściej pojawiają się klienci, którzy mają o tatuażach w stylu old school. Skoro istnieje styl old school, to w wykonywaniu tatuaży popularny stał się również styl new school.

Tutaj kontury również są bardzo wyraźne, ale wnętrze tatuażu wypełnia się jaskrawszymi, jaśniejszymi kolorami, które rzucają się w oczy. W stylu new school wykonywane są najczęściej tatuaże przedstawiające graffiti lub kreskówki. Gama kolorów wykorzystywanych w tatuażach new school jest bardzo szeroka. Dzięki temu można wykonać bardzo dokładne i kolorowe tatuaże.