Przejdź do treści

Tynki maszynowe stosowane na dużych powierzchniach

Na ogromnych powierzchniach biurowych, magazynowych czy przemysłowych stosuje się najtańszy i najprostszy sposób na wykończenie wnętrz. Chodzi o to, żeby było w miarę ładnie, czysto i schludnie a przy tym możliwie jak najtaniej. Jeśli stawia się halę magazynową to nikt nie będzie patrzył na to w jaki sposób będzie ona wykończona.

W magazynach tynkuje się maszynowo

tynki maszynowe łódźWszelkiego rodzaju budynki i hale przemysłowe też trzeba jakoś wykończyć. Oznacza to, że trzeba położyć na ścianach coś co przynajmniej stworzy minimalne poczucie estetyki. Wielkie powierzchnie magazynowe czy największe biura – tam nie wpuszcza się ekipy od ozdabiania wnętrz. Zatrudnia się do tego specjalistów, którzy wykonują tynki maszynowe Łódź. To sprawdzona metoda na bardzo szybkie wykończenie ogromnych powierzchni. W domach i mieszkaniach robi się najczęściej tynkowanie czy gładzie gipsowe. To wygląda pięknie, ale idzie za tym czas potrzebny do wykonania prac oraz cena takiej robocizny. Tynki maszynowe kładzie się za pomocą specjalistycznej maszyny, która działa pod ogromnym ciśnieniem. Za pomocą kompresora i specjalnej dyszy tynk jest wypluwany na ścianę, a dzięki ogromnemu ciśnieniu takiego wyrzutu przybiera on na ścianie w miarę gładką postać. Oczywiście taki tynk można jeszcze poddać szlifowaniu i wówczas zrobiłaby się z tego gładź. Jednak w przypadku hal magazynowych czy obiektów przemysłowych taka gładź to nic innego jak tylko zbędny luksus.

Jeśli idzie o powierzchnie liczone w setkach metrów kwadratowych to nikt nie kładzie na nich ręcznie gładzi gipsowej. Tynki na takiej powierzchni kładzie się przy pomocy specjalnego agregatora. Tynki maszynowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie powierzchnia do tynkowania jest naprawdę ogromna. Hale przemysłowe są tego świetnym przykładem.