Usługi poligraficzne w Toruniu

Usługi poligraficzne przeżywają bardzo duży rozkwit. Mimo cyfryzacji oraz wszechobecnych ekranów LED, ulotki reklamowe są nadal bardzo popularne. Poligrafia jest częścią przemysłu reklamowego. Ulotki reklamowe, banery reklamowe, gazetki reklamowe z supermarketów są elementem naszej codzienności. W Toruniu, jak i w całym województwie kujawsko-pomorskim przemysł poligraficzny jest mocno rozwinięty. 

Zakłady poligraficzne w Toruniu 

poligrafia - ToruńPo wpisaniu w przeglądarkę internetową frazy poligrafia – Toruń pojawia się mnóstwo stron zakładów poligraficznych z Torunia i okolic. Jak przystało na firmy poligraficzne każda z firm ma bardzo dobrze zbudowaną stronę internetową. Poligrafia w Toruniu jest bardzo ważną gałęzią gospodarki regionu oraz miasta. W Toruniu funkcjonuje kilkadziesiąt firm z branży poligraficznej. Od dużych firm po małe firmy świadczące usługi poligraficzne. W ofercie toruńskiej poligrafii jest nie tylko druk ulotek reklamowych, ale także druk wielkoformatowy, druk na płytach plexi, nadruki na koszulkach i inne usługi druku. Toruńskie firmy poligraficzne jak przystało na trendy rynkowe łączą świadczenie usług poligraficznych z usługami reklamowymi. Usługi poligrafii są nieodłączną częścią szeroko pojętej reklamy, bardzo często poligrafia jest łączona z usługami marketingu tradycyjnego. Nadruki na folii lub tworzywach sztucznych są specjalnymi nadrukami, w Toruniu także istnieje kilka zakładów świadczących tego typu usługi.   

W Toruniu bez problemu znajdziemy nie tylko drukarnie drukujące ulotki oraz realizujące usługi małej poligrafii. W Toruniu nie brakuje firm drukujących książki i realizujących duże projekty wydawnicze. W Toruniu, w jednej z dużych drukarni drukuje się jeden z ogólnopolskich dziennik. Jedna z toruńskich drukarni jest częścią dużej firmy wydawniczej, wydającej gazety lokalne w kilku miastach w kraju. Druk wszystkich gazet odbywa się w toruńskiej drukarni.