Przejdź do treści

Używany ciągnik siodłowy można wziąć w leasing

Firmy transportowe potrzebują do swojego działania odpowiedniej jakości samochodów dostawczych lub ciężarowych. Samochody ciężarowe składają się najczęściej z ciągnika siodłowego oraz odpowiedniej naczepy. Co ciekawe – firma transportowa może zamówić dowolny rodzaj naczepy. Najważniejszy jest jednak ciągnik, który będzie tą naczepę ciągnął.

Jak wziąć w leasing używany ciągnik siodłowy?

ciągniki siodłowe używaneZdecydowana większość firm transportowych nie kupuje swoich ciągników. Bierze je w wynajem długoterminowy, albo korzysta z finansowania w formie leasingu. Czym jest leasing? Jest najtańszym sposobem na sfinansowanie przez bank lub firmę leasingową zakupu pojazdu – nowego lub używanego. A tak się składa, że inwestycje w ciągniki siodłowe używane finansuje się najczęściej właśnie leasingiem. Jest tylko jeden warunek. Trzeba mieć zdolność, żeby skorzystać z tej formy finansowania inwestycji. A jak to działa w praktyce? Firma transportowa znajduje używane ciągniki, które chce leasingować. Załatwia finansowanie w banku i zleca zakupienie wskazanych pojazdów. Bank kupuje pojazdy i w zamian za miesięczną opłatę leasingową oddaje je firmie transportowej w użytkowanie. Firma transportowa każdą opłatę leasingową wrzuca sobie w koszty prowadzenia swojej działalności. Po zapłaceniu ostatniej opłaty leasingowej ciągnik siodłowy staje się własnością firmy transportowej. Takie rozwiązane niesie za sobą mnóstwo korzyści.

Dzięki leasingowi firma transportowa może powiększyć swoją flotę o kilka ciągników jednocześnie. Jeśli tylko posiada odpowiednią zdolność do spłacania miesięcznych zobowiązań za kilka samochodów. W przypadku dużych firm transportowych takie finansowanie inwestycji niesie za sobą wiele korzyści podatkowych. Dlatego leasing jest najczęściej wybieranym rodzajem wsparcia finansowego inwestycji.