Przejdź do treści

Wiatr umożliwia generowanie energii elektrycznej

Chcąc rozwijać przedsiębiorstwo należy inwestować przede wszystkim w nowoczesne technologie, które są dostępne na rynku. Kluczowym zagadnieniem staje się obecnie zmniejszenie ilości pobieranych z sieci mediów. Te drożeją bowiem z roku na rok co znacznie wpływa na bilans finansowy firmy. Właśnie dlatego coraz większa liczba właścicieli oraz inwestorów decyduje się na instalację odnawialnych źródeł energii na swoich obiektach.

Przykłady zastosowania elektrowni wiatrowej

przydomowa elektrownia wiatrowa pionowaPozwalają one wytworzyć potrzebne do funkcjonowania media w sposób bardziej ekonomiczny oraz ekologiczny. Mogą one produkować chociażby ciepło czy prąd. Do generowania tego drugiego świetnie sprawdzi się przydomowa elektrownia wiatrowa pionowa, która umożliwia pokrycie znacznej części zapotrzebowania na energię. Turbiny o pionowej osi obrotu startują już przy niewielkich prędkościach wiatru co jest ich niewątpliwą zaletą. Wirnik jest przeważnie wykonywany ze specjalnego stopu aluminium lub kompozytów. Zapewnia to jego bardzo wysoką trwałość mechaniczną przy jednoczesnej niskiej masie własnej. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli turbin, które różnią się między sobą przede wszystkim parametrami technicznymi. Do najważniejszych zaliczyć można: moc znamionową, napięcie wyjściowe, startową oraz graniczną wartość prędkości wiatru. Dodatkowo bardzo ważnym parametrem wpływającym na ilość wytworzonej energii jest sprawność samego generatora.

Powinna być ona na poziomie wyższym niż dziewięćdziesiąt procent. Dla osób zgromadzonych w pobliżu ważnym parametrem jest również wartość generowanego przez pracujące urządzenie hałasu. W nowoczesnych konstrukcjach hałas jest niski i ledwo słyszalny. Samą żywotność takiego urządzenia szacuje się na około dwadzieścia lat co przy zwrocie z inwestycji na poziomie kilku lat jest bardzo atrakcyjnym okresem.