Przejdź do treści

Wybór mieszanki kawy Lavazza

Uwielbiam pić kawę i nie wyobrażam sobie poranka bez tego gorącego napoju. Zazwyczaj nie dodaję do niej ani mleka, ani cukru, ponieważ lubię się delektować mocnym, oryginalnym smakiem kawy, który może się znacznie różnić w zależności od tego, jaką mieszankę ziaren wybierzemy. Niedawno postanowiłam więc kupić sobie paczkę kawy, jakiej nigdy wcześniej nie próbowałam.

Ciekawy aromat kawy Lavazza Qualita Rossa

lavazza rossaNa samym początku postanowiłam wybrać palarnię kawy, z której ma pochodzić kupiona przeze mnie mieszanka. Zdecydowałam się na firmę Lavazza, ponieważ ich produkty, które do tej pory miałam okazję spróbować, bardzo przypadły mi do gustu. Najbardziej zainteresowała mnie lavazza rossa, która według opisu ma w smaku nutę nieco słodką, czekoladową. Postanowiłam więc się przekonać, czy taki napój mi się spodoba. Nie mogłam się doczekać, aż będę mogła sobie ją zaparzyć. Mieszanka ta składa się nie tylko z ziaren arabiki, ale również robusty, dzięki czemu ma wyższą zawartość kofeiny. Ma średni stopień palenia, dzięki czemu ma nieco bardziej delikatny, subtelny aromat. Rzeczywiście da się w nim wyczuć nieco słodką nutę, czym mnie ten napój wręcz zachwycił. Jest bardzo aromatyczna, jednak brak w niej nadmiernej goryczki czy kwasowości. Jest więc kawą idealną dla mnie – naprawdę przypadła mi do gustu. Postanowiłam sprawdzić, czy moi znajomi podzielą taką opinię.

Kiedy wpadli mnie odwiedzić przyjaciele, poczęstowałam ich nową kawą, nie informując ich o takich zmianach. Jednak dosyć szybko zauważyli, że przyrządzony przeze mnie napój smakuje inaczej, niż wcześniej. Kupiona przeze mnie mieszanka bardzo przypadła im do gustu, ponieważ ma niepowtarzalny smak. Myślę, że ta kawa na stałe zagości w mojej kuchni, ponieważ bardzo mi się spodobała.