Przejdź do treści

Wygodne obuwie do jazdy na motocyklu

Młodzi motocykliści często wybierali najbardziej wyróżniające się obuwie motocyklowe, które mimo imponującego wyglądu było dość przeciętne, i nieszczególnie wygodne. Bardzo szybko okazywało się iż takie obuwie bardziej przeszkadzało niż pomagało podczas jazdy, więc było jednym z pierwszych elementów które były wymieniane przez bardziej doświadczonych kierowców.

Nowoczesne obuwie motocyklowe

wygodne buty motocykloweButy które widywane były u zaprawionych w bojach weteranów drogi były na ogół modelami najwygodniejszymi, jakie można było dostać w sklepach motocyklowych. Nowoczesne, wygodne buty motocyklowe pozwalały bowiem nie tylko na jazdę po nawet najtrudniejszych drogach bez dyskomfortu, wywoływanego długotrwałą koniecznością noszenia ciężkiego obuwia. Ułatwiały one również kontrolę nad motocyklem i nie ograniczały ruchu w takim stopniu jak to miało miejsce w przypadku modeli o gorszej jakości. Wysokiej jakości buty były wykonane z bardzo dobrej jakości syntetycznych materiałów, które nie tylko doskonale chroniły nogi podczas jakichkolwiek upadków czy kolizji, ale również nie były tak sztywne jak skóra, stosowana we wszystkich odmianach standardowych butów do jazdy motocyklowej. Lepszej jakości buty były również o wiele lżejsze, gdyż wkładki ochronne, osłaniające stopy i piszczele przed obrażeniami były wykonane z lekkich plastików, o wiele lżejszych niż stalowe wkładki, widywane w tańszych modelach.

Mimo iż były przeznaczone głownie do jazdy motocyklowej, buty te mogły być z powodzeniem używane jako obuwie terenowe czy codzienne, z racji bardzo dużych podobieństw do butów górskich czy taktycznych, choć wymagało to przyzwyczajenia się do ich odmiennego kroju. Na długich trasach motocyklowych okazywały się jednak niezastąpione, przebijając każdą inną odmianę obuwia na każdym polu.