Przejdź do treści

Wykorzystanie desek elewacyjnych na domach

Właściciele domów zastanawiają się, jaką elewację zrobić, aby dobrze wyglądała przez wiele lat. Coraz częściej na elewacjach zobaczymy specjalne deski, które wykonane są z materiałów kompozytowych. Korzystanie z nich jest bardzo rozsądne, ponieważ na pewno nie zajdzie konieczność szybkiej zmiany elewacji. Do tego dom, na którym tą deskę zastosowano jest bardzo klimatyczny i sprawia ciepłe wrażenie.

Cechy desek elewacyjnych

deska elewacyjnaTego typu elewacja jest bardzo często wykorzystywana w budownictwie, dzięki temu, że nie sprawia problemów właścicielom. Deski elewacyjne stworzone są z materiałów kompozytowych. Co za tym idzie, jest to doskonała imitacja prawdziwego drewna. Jednak wykorzystanie w produkcji materiałów sztucznych sprawia, że deska elewacyjna nie chłonie wilgoci. Ani w dotyku, ani w wyglądzie nie widać żadnej różnicy. Praca z deskami elewacyjnymi jest łatwa, ponieważ wygląda dokładnie tak samo, jak przy wykorzystaniu tradycyjnego drewna. Kupując taki materiał nie musimy martwić się o pomalowanie lub zaimpregnowanie go. W sklepach wybieramy konkretny odcień, a producenci często dają nawet dwudziestoletnią gwarancję, że kolor nie zejdzie. Dom na którym użyto tej deski wygląda ciekawie. Przypomina budynki z dawnych lat, przez co kojarzy się z ciepłem oraz bezpieczeństwem. Do pracy z tymi deskami nie potrzeba stolarza, lecz warto zainwestować w ekipę budowlaną.

Zastosowanie tych desek to doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli nie chodzi o nasz dom, lecz nieruchomość, którą będziemy wynajmować. Wykorzystując te deski stworzymy piękne domki letniskowe, które na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Zazwyczaj metr kwadratowy tych desek waha się cenowo od trzydziestu do czterdziestu pięciu złotych, włącznie z wkrętami.