Przejdź do treści

Wykorzystanie wag samochodowych

 

Wagi samochodowe są w pełni elektronicznym sposobem pomiaru wagi nawet najcięższych pojazdów, których waga przekracza kilka tysięcy ton. Różne wymiary pojazdów sprawiają, że wagi samochodowe mają swoje idealne zastosowanie w różnych branżach, w których potrzeba jest dokładne określenie tonażu samochodu.

Zalety solidnej wagi samochodowej

solidna waga samochodowaSolidna waga samochodowa składa się z pomostu, który może unieść nawet do 60 ton. Pomost jest usadowiony na najczęściej 8 czujnikach tensometrycznych, które pozwalają na jak najbardziej precyzyjne dokonanie pomiaru. Plusem solidnych wag najazdowych jest dokonanie pomiarów wagi rzeczom o różnych – nietypowych – wymiarach. Solidna waga samochodowa najczęściej jest wyposażona w pokrycie środkowe i ochronne barierki, pozwalające na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa podczas dokonywania pomiaru. Większość firm, zajmujących się produkcją wag projektują wagi w działach projektowych wykorzystując nowoczesnego oprogramowania, pozwalającego wykluczyć późniejsze błędy, które mogą pojawić się przy produkcji. Konstrukcje wagi obliczane są w działach konstrukcyjnych, w których specjaliści wykorzystują nowych technologii i komputerów, które pomagają określić idealne parametry do wagi i wymiarów. Następnie wagi stalowe wykonywane są w działach produkcyjnych, gdzie od początku odbywa się przygotowanie stanowiska pracy do produkcji wagi, aż po śrutowanie w komorze śrutowniczej i malowanie natryskowe farbami. Firmy produkujące wagi najczęściej współpracują, bądź zatrudniają specjalistów odpowiedzialnych za ich transport i montaż w miejscu wskazanym przez klienta.

Firmy zajmują się również serwisem i naprawami w przypadku wystąpienia awarii, bądź potrzeby okresowego sprawdzenia maszyny. Raz na jakiś czas należy skalibrować wagę, aby pomiar wykonywany za jej pomocą był jak najbardziej dokładny.