Yorki i ich piękne, lecz problematyczne włosie

strzyżenie psów

Moja córka namówiła mnie kiedyś na kupno yorka. Cały czas mówiła, że chce pieska, ale na sierść była uczulona, więc jedyną opcją było nabycie psa, który ma włosy, a nie sierść. I takie właśnie są yorki.

Potrzebne nam strzyżenie dla psów

strzyżenie psówNiestety, nie pomyślałyśmy o tym, że na samym wiązaniu kolorowych kokardek na czubku ich głowy się nie skończy. Takie psy są bardzo delikatne i wymagają kompleksowej pielęgnacji. Niezbędny był psi fryzjer, który nam pomoże, bo ja sama nie potrafiłam obcinać psa, ani nawet porządnie go wyczesać. Ta jego sierść zawsze się splątała i wyglądała nieestetycznie. Dlatego nasz pies zwiedzał Kraków przynajmniej raz w miesiącu podczas podróży na fachowe strzyżenie psów w Krakowie, bo było konieczne. Jego włos rósł tak szybko, że po kilku tygodniach znów wchodziło mu wszystko w oczy. Wiązałam mu kitki, ale to pomagało tylko na jakiś czas. Więc fryzjer dla psa naszego kochanego był jedynym ratunkiem. Nasz anty talent w podcinaniu nawet swoich włosów to właśnie sugerował, że z psem też nie damy sobie rady. Córka jeździ zawsze z nami, żeby dotrzymać zwierzakowi towarzystwa, ale fryzjer dla psów mówi, że lepiej, żeby rodzina psa na czas strzyżenia i zabiegów opuściła lokal, bo zwierzę się wtedy dekoncentruje. Dlatego z niecierpliwością wyczekujemy wtedy jedząc frytki w lokalu niedaleko od fryzjera. Zawsze zastanawiamy się, czy wszystko się uda, i czy nasz pies tam nikogo nie pogryzie, ale pracownicy już dokładnie wiedzą, jak trzymać psa, zakładają mu takie szelki, i na pysk takie coś, co powoduje, że pies nie ma jak ugryźć fryzjera, nawet jakby miał taki zamiar.

Jestem zadowolona, bo odchodzi mi kąpiel i czyszczenie pazurków. Wszystko robią na miejscu, podcinają pazury również. Trzeba robić i to, bo wtedy zawsze niechcący nas zadrapie i chodzimy z rysami na dłoniach.