Zakładanie ogrodów pomysłem na biznes

 

Praca w ogrodzie, przy roślinach, zawsze była jednym z moich ulubionych zajęć. Uwielbiałam przesadzać rośliny, planować rabatki, przycinać krzewy. Nawet zwykłe grabienie liści czy przycinanie i podlewanie trawnika były dla mnie całkiem przyjemne. Dlatego kiedy przyszła pora na studia, wybrałam architekturę krajobrazu.

Profesjonalne zakładanie ogrodów

zakładanie ogrodów krakówPo studiach nie miałam żadnego problemu z pomysłem na siebie. Odbyłam kilka staży w firmach ogrodniczych, a potem wraz z dwojgiem znajomych ze studiów otworzyłam własną działalność związaną z projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Krakowa. Początkowo trudno nam było zdobyć zlecenia, ponieważ byliśmy zupełnie nieznani. Zaczynaliśmy więc od projektowania ogrodów dla rodzin i znajomych i stopniowo inwestowaliśmy w reklamę. Pierwsze zlecenia pozwoliły nam stworzyć małe portfolio, które pokazało, że jeśli chodzi o zakładanie ogrodów kraków, to jesteśmy poważną konkurencją dla większych czy bardziej znanych na rynku firm. Na szczęście w tej branży liczy się nie tylko rozpoznawalność, ale także polecanie przez ludzi, więc wkrótce mieliśmy coraz więcej zleceń. Projektowaliśmy nowe ogrody na terenie miasta i okolic, a następnie je zakładaliśmy. Nie tylko tworzyliśmy od zera, ale także przerabialiśmy już istniejące ogrody. Praca jest naszą pasją, więc zawsze działaliśmy sprawnie i staraliśmy się jak najlepiej spełniać wymagania klienta, nie wahając się przy tym dokładać swoich pomysłów i sugestii, które miały ulepszyć projekt i efekt końcowy.

Po pewnym czasie mogliśmy nawet myśleć o zatrudnieniu kilku osób, które miały nam przede wszystkim pomóc z pracą fizyczną związaną z zakładaniem ogrodu i jego pielęgnacją, a także obsługą klientów i kontaktami z nimi. Dzięki temu nasza firma to teraz sprawny, dobrze działający mechanizm i przykład, że pasją można zarobić na życie.