Przejdź do treści

Zakres czynności notarialnych i usług

Kancelarie notarialne zajmują się na co dzień wieloma usługami, z których można skorzystać. Niektóre załatwiane są od ręki, a inne z kolei wymagają wcześniejszego umówienia terminu w celu spotkania się z notariuszem i omówienia wszystkich szczegółów. Oczywiście do usług notariusza należą również konsultacje prawne.

Sporządzanie umów i aktów przez notariusza

dobry notariusz bydgoszczDlatego jeśli coś jest niejasne, jakaś sprawa nurtuje klienta, to zawsze może się on zgłosić do kancelarii, by skorzystać z fachowej porady prawnej. Na pewno większości osób notariusz kojarzy się ze sporządzaniem aktów notarialnych. Rzeczywiście takie akty sporządza się bardzo często, ale nie jest to jedyna forma działalności notarialnej. Notariusz sporządza również umowy notarialne, które różnią się zasadniczo od aktów. Dość często sporządzane są też akty poświadczania dziedziczenia. Z pewnością dobry notariusz bydgoszcz nie będzie miał problemu ze sporządzaniem różnego rodzaju poświadczeń. Do zadań notariusza należy również doręczanie oświadczeń. Bardzo często w kancelariach pojawiają się klienci, którzy chcą spisać protokoły. Moc jakiegokolwiek dokumentu, który jest spisywany przez notariusza lub przez niego poświadczany jest znacznie większa pod względem prawnym. Protesty weksli i czeków również mogą zostać stworzone przez notariusza. Nie każdy wie o tym, że do zadań notariusza należy również przechowywanie dokumentów, pieniędzy czy papierów wartościowych.

Wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów także sporządzane są w kancelariach notarialnych. Na żądanie stron sporządzane są projekty aktów oraz oświadczeń. Wiele innych dokumentów też może zostać sporządzone na żądanie stron. Notariusz sporządza także inne czynności, które wynikają z odrębnych przepisów. Warto korzystać z usług profesjonalnych kancelarii notarialnych.