Przejdź do treści

Zalety iniekcji żywicznej

Niekiedy po zabiegach naprawczych nasze mury muszą być idealnie równe, szczelne i nie posiadać żadnych rys. Wynikać to może nie tylko z naszego pociągu do względów estetycznych budynku, ale też ze względu na siłę nośną murów, która może zostać osłabiona przez klasyczną iniekcję krystaliczną, która wymaga dokonywania odwiertów.

Kiedy najlepiej zastosować iniekcję żywiczną?

iniekcje żywiczne warszawaStosując metodę iniekcji żywicznej, będziemy w stanie wypełnić mur mieszanką żywicy, która jest w sto procentach odporna na wodę. Warto stosować tą technologię wtedy, gdy w wyniku osłabienia konstrukcji nasz mur zaczął już niszczeń i powstały w nim szczeliny. Wówczas będziemy mogli wpuścić w nie żywicę z odpowiednimi dodatkami, które nie tylko osuszą mur i wypełnią kapilary, czyli mikro szczeliny w murze, ale też zwiększą jego ogólną wytrzymałość. Nie stosuje się obecnie w tym celu żywicy naturalnej, lecz przewagę żywicy syntetycznej, która po zaschnięciu niczym nie ustępuje betonowi, a może nawet jest bardziej wytrzymała, gdyż jej struktura opiera się na sztucznych syntetycznych tworzywach, które nie wchodzą w reakcję z wodą. Jeżeli interesują nas najlepsze iniekcje żywiczne Warszawa będzie odpowiednim miejscem, aby znaleźć firmę zajmującą się realizacją takich zadań. Dobrze wykonana iniekcja będzie w stanie znacznie wydłużyć życie naszych murów oraz ochroni nas przed szkodliwym wpływem wilgoci.

W domu, w którym jest wysoki poziom wilgoci, życie się znacznie ciężej, ponieważ rozwijają się łatwiej grzyby i zarazki, które mogą przenikać do naszego organizmu. Dlatego walka z tym zjawiskiem jest kluczowa dla każdego, kto chce, aby w jego mieszkaniu żyło się dobrze. Wilgoć może przechodzić od fundamentów, aż po sam strop, co jest wyjątkowo groźnym zjawiskiem i powoduje zniszczenia.