Przejdź do treści

Zamówienie okien bezpośrednio u producenta

Ojciec był właścicielem kamienicy od dawna. Wynajmował mieszkania ludziom za grosze i cieszył się, że w taki sposób mógł komuś pomóc. Miał dużo gotówki i było go na to po prostu stać. Był już w sędziwym wieku i często pomagałem mu w różnych sprawach związanych z kamienicą. 

Wstawienie drewnianych okien w kamienicy 

okna drewniane producentOjcu ostatnio wpadła spora gotówka i uznał, że przeznaczy ją na remont kamienicy. Przede wszystkim chodziło o wstawienie nowych okien, żeby lokatorzy w mieszkaniu mieli ciepło. Ojciec poprosił mnie, żebym zajął się tą sprawą i znalazł najlepsze w mieście okna drewniane producent, z którym współpracowała moja firma od jakiegoś czasu cieszył się doskonałą opinią i w swojej ofercie posiadał także okna z drewna. Postanowiłem więc, że właśnie do niego się zgłoszę, bo po co szukać kogoś innego, skoro znałem tego człowieka i jego produkt. Potrzebowałem trzydziestu okien i fachowca, który by je wstawił w kamienicy. Producent, którego znałem oferował jedynie okna, jednak znał ludzi z branży i polecił mi kogoś niedrogiego. Nabyłem okna drewniane, które były doskonałej jakości i miałem pewność, że w kamienicy będzie ciepło w każdym mieszkaniu, bo okna były bardzo szczelne. Fachowiec wstawił je profesjonalnie i nie zapłaciłem dużo za to wszystko. Znajomość z producentem okien przyniosła mi spore korzyści, bo wiele udało się zaoszczędzić, co zachwyciło ojca. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na pomalowanie klatki schodowej i wstawienie nowych drzwi wejściowy do budynku.

Po jakimś czasie przejąłem po ojcu kamienicę, ponieważ on już musiał odpocząć i nie miał sił na zarządzanie budynkiem. Kontynuowałem jego dzieło i zgodnie z daną obietnicą, nie podwyższyłem lokatorom czynszu. Do interesu nie dokładałem, więc było dobrze.