Przejdź do treści

Zastosowania drzwiczek nierdzewnych

Wiele elementów instalacji gazowej czy też elektrycznej jest bardzo wrażliwa na kontakt z wilgocią. Dlatego też takim elementom, jak na przykład zawór gazu należy zapewnić odpowiednią ochronę. Dlatego właśnie takie części instalacji są zamykane w specjalnych skrzynkach.

Do czego służą drzwiczki ze stali nierdzewnej?

drzwiczki nierdzewneZawór gazu, czy też tablica rozdzielcza instalacji elektrycznej to elementy, które są bardzo wrażliwe na kontakt z wilgocią czy też czynnikami atmosferycznymi. W kontakcie z nią, elementy te mogą przestać działać prawidłowo, lub też spowodować zwarcie, czy też rozszczelnienie instalacji. Dlatego też takie elementy instalacji zamyka się najczęściej w specjalnych skrzynkach, gdzie ochronę zapewniają im drzwiczki nierdzewne. Takie drzwiczki maja za zadnie nie tylko zapewnić odpowiedni poziom ochrony przed wilgocią czy też czynnikami atmosferycznymi, ale także ochronić przed dostępem do zaworu osób niepowołanych, na przykład dzieci. Tutaj należy dodać, że do wyboru drzwiczek instalacyjnych należy podejść z dużą uwagą. Jest to ważne dlatego, że w zdecydowanej większości przypadków skrzynki instalacyjne znajdują się na zewnątrz domu, gdzie są narażone na opady deszczu, śniegu, czy też duże nasłonecznienie. Dlatego też skrzynki, jak i same drzwiczki musza być w stu procentach szczelne. Zazwyczaj do stworzenia takich drzwiczek wykorzystuje się blachę ze stali kwasoodpornej. Bardzo ważne jest by były one wyposażone w bardzo silny zamek, który zapewni zawartości takiej skrzynki odpowiednie bezpieczeństwo przez długi czas.

Niektóre elementy instalacji, z których korzystamy na co dzień, są bardzo wrażliwe. Dlatego też takim elementom powinno się zapewnić odpowiednią ochronę. Najlepiej w tym celu wykorzystywać wysokiej jakości skrzynki instalacyjne wyposażone w solidne drzwiczki.