Przejdź do treści

Zastosowanie zbiorników na deszczówkę

Woda pochodząca z deszczu jest wyjątkowa. Jej najważniejszą cechą jest brak kamienia. Niestety, w naszej wodzie pochodzącej ze studni, czy nawet innych instalacji, jest mnóstwo kamienia. Taki kamień może być niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Może osiadać przede wszystkim na zębach, ale i kumulować się w organizmie.

Warto mieć zbiornik na deszczówkę

zbiorniki na wodę deszczowąZbiorniki na deszczówkę można kupić dosłownie „za grosze”. Oczywiście, nikt nam nie każe od razu taką wodę pić. Jednak jej zapotrzebowanie przewyższa jej ilość, jaką możemy zgromadzić. Posiadając zbiorniki na wodę deszczową możemy być pewni naszych np. plonów w ogródku. Rośliny uwielbiają deszczówkę. Ale nie tylko. W wodzie deszczowej można myć włosy. Będą wtedy jeszcze bardziej miękkie i zdrowe. Woda pochodząca z deszczu nadaje się świetnie także na pojenie zwierząt gospodarskich. Oczywiście, w takim wypadku powinna ona być w miarę świeża. Warto także zakrywać takie zbiorniki na wodę deszczową, aby nie dostawały się do nich nieczystości z zewnątrz. Woda wykorzystywana np. do podlewania, może stać długo (nawet całe lato)/ Gdyby była ona przeznaczona do pojenia zwierząt, wtedy należy ją często wymieniać. Ale nie ma z tym problemu. „Stara” woda deszczowa może być użyta do podlewania, a świeża – dla zwierząt. Człowiek raczej nie powinien pić takiej wody, bez uprzedniego przegotowania. Zbiornik na wodę jest potrzebny w każdym gospodarstwie domowym. Nic nie stoi na przeszkodzie mieć nawet taki zbiornik na balkonie w bloku, celem zbierania wody dla roślin balkonowych.

Warto zakupić takie zbiorniki. Człowiek nawet nie wie, co może się przydać w domu. Woda deszczowa przyda się na pewno. W razie suszy – do podlewania. Rośliny nie lubią wody z instalacji, ponieważ zazwyczaj jest ona bardzo zimna. Może nawet takie rośliny uszkadzać.