Przejdź do treści

Zawody z pomiarem czasu

Uczestnicząc w wielu wydarzeniach oraz biegach zorganizowanych miałem zawsze przyjemność korzystania z precyzyjnego pomiaru czasu. Dzięki niemu przebiegając przez specjalne bramki rozstawione na różnych odcinkach trasy mogłem na bieżąco śledzić swoje poczynania bez potrzeby zerkania na zegarek, czy aplikację w telefonie.

Jak zmierzyć czas na zawodach

precyzyjny pomiar czasu na zawodachBiegałem zarówno w biegach na sto metrów, jak i w półmaratonach i maratonach i niemalże zawsze miałem do czynienia z różnymi systemami pomiaru czasu, z których każdy nieco się od siebie różnił. Zasada działania jednak została ta sama, zmieniała się jedynie precyzja urządzeń. Precyzyjny pomiar czasu na zawodach zawsze dawał mi wiele możliwości z tego względu, że przebiegając przez kolejny kilometr mogłem sprawdzić, czy teraz poszło mi lepiej, czy może warto jeszcze przyspieszyć, aby wykręcić lepszy wynik. Precyzyjny pomiar czasu na zawodach to bardzo zaawansowana technologia pozwalająca dzięki specjalnym nadajnikom, które można na przykład niezauważalnie i nieodczuwalnie przymocować do sznurowadeł w butach na efektywne mierzenie wszystkich odcinków. Precyzyjny pomiar czasu na zawodach to urządzenie, którego jeśli nie ma, cała impreza biegowa jak dla mnie jest mało warta i znacząca. Trudno w zasadzie w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie wydarzenie biegowe, które odbyłoby się bez precyzyjnego pomiaru czasu na zawodach.

Co więcej, po ukończonym biegu zawsze dostaję na swój telefon informację o swoim wyniku czasowym, dzięki czemu też mogę go porównać z wynikami konkurencji, a także sprawdzić relację zdjęciową. Precyzyjny pomiar czasu na zawodach często posiada również wbudowane urządzenia do fotografowania, dzięki czemu mogłem być pewny, że za każdym razem uczestnicząc w biegu będę miał pamiątkę.