Przejdź do treści

Zdrowe właściwości wielokwiatowych miodów

 

Coraz więcej ludzi zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia. Oprócz wprowadzenia regularnego wysiłku fizycznego, zmieniają również swoją dietę na zdrowszą i bardziej zrównoważoną. To co jemy ma ogromny wpływ na organizm i to jak czujemy się na co dzień. Dlatego tak bardzo ważne jest zwracanie uwagi na skład produktów, które wybieramy w sklepie.

Zdrowe wielokwiatowe miody prosto od natury

zdrowy wielokwiatowy miód naturalnyJednym z najgorszych wrogów zdrowej diety jest cukier, który można spotkać w przeważającej ilości produktów spożywczych. Oprócz słodyczy, cukier jest też dodawany do pieczywa i wielu innych rzeczy, w których nawet nie spodziewalibyśmy się jego obecności. Aby zacząć zdrowiej się odżywiać najlepiej zaczynać małymi kroczkami. Zamiast więc słodzić poranną kawę czy herbatę cukrem, możemy dodać na przykład łyżeczkę miodu, który jest bardzo zdrowy i posiada mnóstwo wartości odżywczych, a w dodatku nada naszemu napojowi wyjątkowy smak. Nawet do ciast zamiast cukru możemy śmiało dodawać zdrowy wielokwiatowy miód naturalny, który do wielu wypieków idealnie się nada. Miody znów powracają do łask i zaczynają być na nowo doceniane. Nie dziwne skoro nie dość, że ich słodki smak rozpływa się w ustach, to w dodatku mają w sobie mnóstwo odżywczych wartości, które potrzebne są naszemu organizmowi. Jeśli gdzieś w naszej okolicy są ule i pszczelarz zbiera miód, warto się tam przejść i zapytać czy ma jakieś na sprzedaż. Nie ma nic lepszego niż lokalny miód wytworzony przez pszczoły z okolicznych kwiatów.

Naprawdę warto zastanowić się nad tym ile łyżeczek białego cukru codziennie w siebie wpychamy. A to posłodzona herbata czy kawa, słodkie napoje gazowane, ciasteczka, przekąski i jeślibyśmy to wszystko podliczyli okazałoby się, że wchłaniamy codziennie ponad pół szklanki białego cukru. Może warto więc pomyśleć o alternatywie jaką jest miód, który jest dużo zdrowszy.