Zwrot podatków z Niemiec

Pracując w Niemczech legalnie odprowadzasz podatek, tak jak w każdym innym kraju. Tak samo masz prawo do uzyskania zwrotu, a co za tym idzie dodatkowych pieniędzy. Zwłaszcza jeśli masz dziecko lub jesteś osobą uczącą się. Uzyskanie zwrotu części zapłaconego podatku jest organizowane przez różnego typu biura rachunkowe. Jeśli się do nich udasz, nie będziesz musiał martwić się zbędną dokumentacją.

Dokumentacja podatkowa z Niemiec 

podatek z niemiecZarówno w Polsce, jak i w Niemczech po wykonaniu pracy otrzymasz PIT z danej firmy. Jest to dokument, który w pełni określi Twój podatek z Niemiec. Na tym dokumencie będziesz miał napisane, ile zarobiłeś przez cały czas pracy oraz jaki z tego został odprowadzony podatek. Na pewno można mówić o konkretnej sumie. Jednakże zazwyczaj Polacy w Niemczech nie korzystają z żadnych świadczeń, dlatego zwrot podatku należy im się duży. Do biura rachunkowego powinieneś przynieść dokument PIT. Najlepiej jeśli zrobisz to od razu po jego otrzymaniu, wtedy na pewno zdążysz w odpowiednim terminie. Nie musisz tego zgłaszać do niemieckiego urzędu, ponieważ kontakt z nim nawiążę polski Urząd Skarbowy. Jednak tej formalności należy dopełnić. O zwrot podatku z Niemiec możesz starać się cztery lata od ukończenia pracy w tym kraju. Dlatego w przyszłym roku dwa tysiące dziewiętnastym otrzymasz zwrot podatku z roku dwa tysiące piętnastego.

Każda gotówka się przyda. Pamiętaj, że uczciwie na nią zapracowałeś i musisz ją otrzymać. Nieważne jaka to będzie suma, zauważ, że nawet sto euro oznacza dla Ciebie czterysta pięćdziesiąt złotych zysku. Każda gotówka jest przydatna. Polacy bardzo często wyjeżdżają do Niemiec więc trzeba przypominać o temacie zwrotu nadpłaconego podatku. I tak ze świadczeń korzystamy po powrocie do kraju.