Przejdź do treści

Życzenia od weselnych gości

Czy kiedykolwiek mieliście okazję bawić się na weselu? Jeśli tak, to zapewne zdajecie sobie sprawę, jak wspaniała jest to uroczystość. Państwo młodzi chcą w ten sposób uczcić zawarcie związku małżeńskiego, a zarazem spotkać się z najbliższymi. Na weselu zazwyczaj bawi się rodzina państwa młodych – bliższa i dalsza, a także ich przyjaciele i znajomi.

Księga weselna dla zaproszonych

księga gościŚlub to piękna ceremonia, do której narzeczeni przygotowują się zazwyczaj dosyć długo. Należy załatwić wiele pilnych rzeczy: zarezerwować salę, wybrać odpowiednie stroje i fryzury, a także zaprosić gości. Z pewnością znamy standardowy przebieg wesela: witanie państwa młodych chlebem i solą, rzucanie za siebie szklanych kieliszków, pyszne potrawy, a także grająca muzyka i różne zabawy. Państwo młodzi są bardzo zajęci w ten wieczór: muszą zająć się gośćmi, porozmawiać z każdym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jeśli pragną oni dodatkowo upamiętnić zaproszonych gości, mogą zaproponować im wpisanie się do specjalnej książki. Na wielu weselach pojawia się obecnie księga gości, którą zaproszone osoby wypełniają życzeniami dla młodej pary. W ten sposób powstaje niezwykła pamiątka, do której miło będzie wrócić po zakończeniu wesela. Jeśli pragniemy, by goście pozostawili po sobie ślad w naszej pamięci, poinformujmy ich, gdzie mogą znaleźć stosowną księgę i się do niej wpisać, umieszczając również datę wydarzenia i życzenia szczęścia na nowej drodze.

Każdy z nas chciałby jak najlepiej przeżyć dzień swojego ślubu. Zazwyczaj jesteśmy wówczas dość zestresowani, dlatego nie zawsze udaje nam się porozmawiać ze wszystkimi gośćmi. Warto jednak przekazać im, że mogą wpisać się do specjalnej księgi, która po wypełnieniu będzie stanowiła prezent dla młodej pary i oryginalną pamiątkę z weselnej zabawy.